BLjournal.com » Выставки, Сад, Флористика

Виставка «Flowers & HorTech Ukraine 2010», 13–15 квітня 2010, м. Київ

BLjournal.com

13–15 квітня в Міжнародному виставковому центрі (Київ, Броварський проспект, 15) відбулася V Міжнародна спеціалізована виставка з квіткового бізнесу, садівництва, ландшафтного дизайну і флористики «Flowers & HorTech Ukraine 2010». На заході були присутні українські і зарубіжні експерти, а також всесвітньо відомі дизайнери-флористи.

Квітковому бізнесу в Україні всього 10 років. Донині індустрія квітів обмежувалася мімозами на 8 березня і гвоздиками на решту свят, зараз же це повноцінна галузь української економіки. До 2007 року спостерігалося стабільне зростання обсягів виробництва: у 2005 році квіти в закритому ґрунті займали 100 га, у 2007 вже 132 га. У 2008 році фінансова криза перешкодила подальшому розвитку квіткового ринку. Економічні показники зменшилися, деякі підприємства перепрофілювались на вирощування овочевих культур.

Зараз всі сили учасників квіткового ринку спрямовані на повернення «докризових» обсягів. Треба відзначити, що руху в цьому напрямку перешкоджає цілковита байдужість держави: на відміну від інших видів бізнесу, «квіткарям» не дають жодних привілеїв. Для них антикризові програми не передбачені. Розвиток ринку відбувається виключно завдяки приватним комерційним ініціативам. Очевидно, що вітчизняній квітковій індустрії сьогодні доводиться важко, але за прогнозами західних експертів, Україна незабаром може стати вагомим експортером квітів. Цього року вперше дві українські компанії зареєструвалися на голландській квітковій біржі.

Головною перешкодою розвитку ринку експерти-«квіткарі» вважають недостатньо сформовану в нашій країні культуру споживання їх продукції. В Україні букети купують здебільшого у свята. Яскравий приклад – 8 березня. На цей день доводиться близько 40% всього річного обсягу квіткового ринку. На Заході ж квіти – обов'язковий елемент інтер'єру будинків, квартир, офісів, і їх наявність абсолютно не залежить від календарних дат. Крім того, вітчизняна система освіти не передбачає підготовку фахівців цієї галузі. Справжні професіонали здобувають освіту за кордоном.

За офіційною статистикою, найулюбленіша квітка українців – троянда. На одного мешканця України, сонячної країни зі сприятливим кліматом, в рік вирощується 3,5 вітчизняних троянди, що складає 70% від споживання.

Щорічна виставка Flowers & HorTech Ukraine – це відчутний поштовх до розвитку квітникарства в Україні. У цьому році до участі у заході вперше приєдналися ще 8 молодих українських квіткових компаній.

У галузі флористичного дизайну законодавцями моди, як і раніше, залишаються фахівці із Західної Європи. На виставці «Flowers & HorTech Ukraine 2010» про новітні тенденції у світі флористики розповідали голландські майстри-флористи – Пітер ван дер Слуйс і Фред Зюдхест. Пітер ван дер Слуйс – Чемпіон Європи 2002 року і призер багатьох конкурсів із флористики, винахідник принципово нового формату букета нареченої. Фред Зюдхест – оформлювач весільних і ритуальних церемоній королівських сімей у Голландії і Колумбії, а також квіткових театральних вистав. Майстри-флористи продемонстрували своїм українським колегам нову техніку роботи з квітковим і природним матеріалом у стилі «Нерозривного зв'язку з природою», розповіли про модні в цьому сезоні букети, композиції і декоративні матеріали.

Под материалами можно оставлять комментарии (публикуются после модерации).

Чтобы оставить комментарий, необходимо зарегистрироваться .